Pluszaki

Wyświetlanie 1–16 z 17 wyników

Zabawka ponadczasowa

Jedne z najbardziej popularnych i lubianych zabawek – pluszaki, bo o nich mowa, świetnie nadają się do zabawy ale też do spania. Uszyte są z miękkich i przyjemnych materiałów, są lekkie i mają przeróżne kolory i kształty. Lubią je zarówno maluszki jak i starsze dzieci. Te tradycyjne zabawki to zawsze dobry pomysł na prezent, na urodziny, pod choinkę czy na dzień dziecka. Ich różnorodność sprawia, że można znaleźć idealnego pluszaka dla każdego dziecka. Mogą to być ulubieni bohaterowie z bajek, ukochane zwierzątko lub pluszowa lala. To dobry wybór zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Na czym polega wyjątkowość pluszaków?

Prawie każdy rodzic pamięta pluszowe maskotki ze swojego dzieciństwa. Kiedyś nie było tak dużego wyboru zabawek, jednak pluszaki cieszyły dzieci tak samo jak dziś. To, że są miękkie, delikatne i przyjemne w dotyku sprawia, że działają na dzieci uspokajająco, umilają i ułatwiają zasypianie. Ponadto są w pełni bezpieczne, nawet dla najmłodszych dzieci. Pluszaki wpływają też na rozwój maluchów. Doskonale rozwijają wyobraźnie i kreatywność dziecka, dodatkowo wspomagają wyrabianie więzi emocjonalnych. Dziecko często traktuje swojego pluszaka, jako najlepszego przyjaciela, bawi się z nim, zwierza z najskrytszych sekretów i traktuje jak żywego człowieka. Z pewnością wyostrzy to zmysły oraz prawidłowe reakcje dziecka.

Więcej niż zabawka

Małe dzieci posiadają bardzo dużą potrzebę bliskości. Nie zawsze jednak rodzic jest w pobliżu, znakomitym zastępstwem może być wtedy pluszak-przytulanka. Miękkie i gładkie futerko ulubionej przytulanki, sprawia, że maluch czuje się bezpiecznie, czuje ukojenie i bliskość. Maskotki – pluszaki zaspokajają również u maluchów potrzebę relacji. Dzieci nadają im imiona, budują dla nich domki z klocków, tulą do snu. W rezultacie pluszak zostaje najlepszym towarzyszem malucha, który nie rozstaje się z nim ani na krok. Warto jeszcze wspomnieć o zabawie w wcielanie się dzieci w różne role, podczas takiej zabawy dzieci rozwijają i ćwiczą empatię oraz kompetencje społeczne, jest to bardzo ważny aspekt. Ulubiony miś lub maskotka jest świetnym kompanem do takich zabaw, maluch może sobie na niej wszystko przećwiczyć.