Wyprawki do przedszkola | Mały Budowniczy

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Idziemy do przedszkola – jak się przygotować?

Moment pójścia do przedszkola jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu małego dziecka oraz jego rodziców. Zmiana całego otoczenia i rytmu dnia, bywa dla dzieci stresująca, ale też bardzo ekscytująca. Poza przygotowaniem psychicznym, czyli zapoznaniem z nowym miejscem oraz panią wychowawczynią. Rodzic musi zakupić zależnie od wymogów w danym przedszkolu – odpowiednie wyprawki do przedszkola.

Jestem sobie przedszkolaczek

Przedszkole to miejsce, które ma wiele zalet. Przede wszystkim wpływa na rozwój społeczny, intelektualny i emocjonalny małego dziecka. Uczęszczając do przedszkola maluch odnosi same korzyści. Obcowanie z rówieśnikami uczy cierpliwości, umiejętności osiągania kompromisów oraz pracy w grupie. Warto również wspomnieć, jak szybko rozwija się zaradność, samodzielność i samoobsługa u dziecka, które ma miano przedszkolaka.

Leżakowanie – bez niego ani rusz!

Kilkuletnie dzieci do prawidłowego funkcjonowania potrzebują od 11 do 14 godzin snu. Poza snem w nocy, maluch powinien odpocząć również w ciągu dnia. Leżakowanie, czyli inaczej mówiąc drzemka po obiedzie, jest niezbędna do prawidłowego rozwoju. Dzieci przywiązują uwagę do szczegółów, lubią kolorowe, bajkowe wzory. Dlatego wyprawki do przedszkola powinny właśnie takie być. Piękna kolorowa pościel do przedszkola zachęci do leżakowania. Worek na buty, kapcie z ulubionym motywem mogą ułatwić i umilić pierwsze trudne momenty w przedszkolu.