Zabawki edukacyjne

Filtruj

Wyświetlanie 1–16 z 25 wyników

Nauka przez zabawę

Najlepsze zabawki dla twojego dziecka, to takie, które angażują zmysły, pobudzają wyobraźnię oraz zachęcają do nauki. Zabawki edukacyjne wspierają różne aspekty rozwoju: aspekt poznawczy, społeczny, fizyczny i emocjonalny. Dzieci mogą się wiele nauczyć bawiąc się odpowiednio dobranymi do wieku zabawkami. Zaczynając od najmłodszych, zabawa pozwala im rozwijać zdolności motoryczne, poznawać kształty i kolory. Przedszkolaków zabawki o roli edukacyjnej wprowadzają w świat literek i cyferek oraz pomagają przygotować się do nauki wczesnoszkolnej. Zabawki edukacyjne to przede wszystkim: teleskopy, lunety, układy słoneczne, klocki i układanki edukacyjne, tablety graficzne oraz tablice edukacyjne.

Mądry sposób na nudę

Nie należy zapominać o funkcji rozrywkowej zabawek edukacyjnych. Dzieci mogą się wspaniale bawić, pod warunkiem, że są one dostosowane do ich wieku i potrzeb. Na zabawkach znajduje się informacja, która ma uzmysłowić rodzicom od jakiego wieku zabawka jest przeznaczona. Dobry dobór produktu gwarantuje owocną i bezpieczną zabawę. Warto jest inwestować w zabawki edukacyjne, ponieważ przez zabawę dzieci uczą się chętniej i szybciej. Ciekawe, kolorowe, posiadające wiele elementów zabawki stanowią dla wszystkich dzieci wspaniałe źródło rozwoju i rozrywki.

Mała Matematyka

Nauka liczenia, odejmowania, dodawania to dla dzieci pestka, pod warunkiem, że mają pod ręką zabawki, które doskonale wprowadzą je w świat cyferek. Matematyka jest królową wszystkich nauk, warto więc nawet najmłodsze dzieci wprowadzać w świat liczb. Edukacyjna świnka do nauki liczenia, gra równowaga kosmos, czy kolorowe kamyczki do układania i liczenia montessori to tylko kilka przykładów. Które doskonale pokazują, że nauka może być jednocześnie super zabawą. Maluch poznaje cyferki, uczy się liczyć i ćwiczy logiczne myślenie, a przy okazji miło spędza czas. Zabawki matematyczne pomogą zachęcić dziecko do nauki, a równocześnie rozbudzą w nim matematyczna pasję.