Lalki i akcesoria | Mały Lekarz i Weterynarz

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zabawka którą ma każda mała dziewczynka

Lalki, podobnie jak pluszaki to zabawki ponadczasowe, jednak na przestrzeni lat bardzo zmienił się ich wygląd. Nasze babcie bawiły się szmacianymi lalkami wypełnionymi słomą. Dziś też można spotkać lalki szmacianki, ale wykonane zupełnie inaczej. Dwa główne rodzaje lalek, jakie można kupić w naszym sklepie to: Steffi i bobas. Lalki bobas to ulubiona zabawka młodszych dziewczynek, które uwielbiają wcielać się w rolę mamy i ich ulubionym zajęciem jest zabawa w dom. Najlepszym prezentem dla “małych mam” będą lalki i akcesoria takie jak: wózki, kołyski, wanienki, ubranka, zestawy do pielęgnacji i wiele wiele innych. Starsze kilkuletnie dziewczynki wolą z kolei lalki Steffi. Bawiąc się nimi mogą wcielać się w przeróżne role: lekarza, weterynarza, księżniczki, modelki, syrenki itp. Znaleźć można również przeróżne akcesoria dla lalek: domki dla lalek, pojazdy, ubranka, które czynią zabawę lalkami jeszcze lepszą.

Najlepsza przyjaciółka

Lalka to zabawka, która od wieków jest nieodłącznym atrybutem każdej dziewczynki. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest pierwszą przyjaciółką i najlepszą towarzyszką małych dziewczynek. Często to pierwsza lalka, staje się tą ulubioną i ukochaną. Każda kolejna mimo, że jest nowsza i ładniejsza nie zastąpi najlepszej przyjaciółki. Dziewczynki przywiązują się do swych lal. Zabierają je ze sobą wszędzie, powierzają im swoje sekrety. Dodatkowo dziewczynki opiekując się swoimi lalkami uczą się odpowiedzialności i empatii.

Zabawa i rozwój

To, że lalka to najlepszy prezent dla dziewczynki już wiemy. Warto jeszcze wspomnieć, że zabawa lalkami posiada dużo zalet oraz wspomaga rozwój dziecka. Lalki i akcesoria pozawalają maluchom puścić wodzę fantazji i pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Podczas przebierania i dobierania strojów lalkom dziewczynki ćwiczą zdolności manualne i kształtują zmysł estetyczny. Ponadto dziewczynki, które dużo bawią się w dom, zajmując się swoimi lalkami jak bobasami, karmiąc je, kąpiąc i usypiając. W dorosłym życiu mają większą świadomość macierzyństwa i opieki nad swoim dzieckiem.