Książki i kolorowanki | Mały Policjant

Filtruj

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Czytanie dobre na wszystko

O tym, że czytanie książek dzieciom oraz  czytanie przez dzieci, niesie za sobą same korzyści wie każdy. Czytanie to przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Z początku dzieci oglądają obrazki w książeczkach, kolorowe ilustracje wprawiają je w zachwyt i pobudzają ich wyobraźnie. Z czasem gdy maluch zaczyna rozumieć treść, czerpie z tego jeszcze więcej korzyści. Książki i kolorowanki niosą za sobą szereg korzyści rozwojowych. Dziecko rozwija się intelektualnie i społecznie. Dzięki poznawaniu losów ulubionych bohaterów, jest w stanie lepiej zrozumieć ludzkie emocje. Czytanie dostarcza dziecku wiedzę o otaczającym świecie, usprawnia myślenie, pamięć i mowę. Warto też dodać, że wspólne czytanie książki z dzieckiem wzmacnia i zacieśnia więzi .

Koloruję, nie wychodząc za linię

Zarówno książki jak i kolorowanki świetnie wpływają na rozwój dziecka. Te drugie przede wszystkim poprawiają zdolności motoryczne oraz przygotowują do nauki pisania. Ważną zaletą jest również to, że uczą cierpliwości, umiejętności wyciszania się i skupiania uwagi. Malowanie kolorowanek to również świetny trening dla dziecięcej wyobraźni. Maluch może puścić wodzę fantazji i stworzyć swój własny kolorowy świat. Książki i kolorowanki z ulubionymi bohaterami, dostępne w naszym sklepie, podobają się dzieciom. To idealny i ponadczasowy pomysł na prezent dla każdego malucha.

Przygoda i wiedza

Jest wiele rodzajów książek dla dzieci. Jedne z ulubionych to książki i bajki pisane wierszem oraz książki z wierszykami. Łatwo wpadają w ucho i przyjemnie się ich słucha, w rezultacie dzieciaki je uwielbiają. Kolejny rodzaj, o którym warto wspomnieć, to ilustrowane encyklopedie dla dzieci o przeróżnej tematyce. Do ulubionych tematów należą: dinozaury, zwierzęta, świat, moje ciało, pojazdy, kosmos i wiele, wiele innych. Opowiadania i bajki to pozycja sprawdzająca się głównie podczas czytania na dobranoc, ale nie tylko. Ostatnim z ważniejszych rodzajów książek dla dzieci, są książki edukacyjne, które świetnie uzupełniają naukę w przedszkolu czy szkole. Niezależnie od rodzaju książki, czytanie dzieciom i czytanie przez dzieci ma same plusy, warto więc od małego zachęcać maluchy do codziennego czytania.