Zabawki edukacyjne | Mały Paleontolog

Filtruj

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Nauka przez zabawę

Najlepsze zabawki dla twojego dziecka, to takie, które angażują zmysły, pobudzają wyobraźnię oraz zachęcają do nauki. Zabawki edukacyjne wspierają różne aspekty rozwoju: aspekt poznawczy, społeczny, fizyczny i emocjonalny. Dzieci mogą się wiele nauczyć bawiąc się odpowiednio dobranymi do wieku zabawkami. Zaczynając od najmłodszych, zabawa pozwala im rozwijać zdolności motoryczne, poznawać kształty i kolory. Przedszkolaków zabawki o roli edukacyjnej wprowadzają w świat literek i cyferek oraz pomagają przygotować się do nauki wczesnoszkolnej. Zabawki edukacyjne to przede wszystkim: teleskopy, lunety, układy słoneczne, klocki i układanki edukacyjne, tablety graficzne oraz tablice edukacyjne.

Mądry sposób na nudę

Nie należy zapominać o funkcji rozrywkowej zabawek edukacyjnych. Dzieci mogą się wspaniale bawić, pod warunkiem, że są one dostosowane do ich wieku i potrzeb. Na zabawkach znajduje się informacja, która ma uzmysłowić rodzicom od jakiego wieku zabawka jest przeznaczona. Dobry dobór produktu gwarantuje owocną i bezpieczną zabawę. Warto jest inwestować w zabawki edukacyjne, ponieważ przez zabawę dzieci uczą się chętniej i szybciej. Ciekawe, kolorowe, posiadające wiele elementów zabawki stanowią dla wszystkich dzieci wspaniałe źródło rozwoju i rozrywki.

Mała Matematyka

Nauka liczenia, odejmowania, dodawania to dla dzieci pestka, pod warunkiem, że mają pod ręką zabawki, które doskonale wprowadzą je w świat cyferek. Matematyka jest królową wszystkich nauk, warto więc nawet najmłodsze dzieci wprowadzać w świat liczb. Edukacyjna świnka do nauki liczenia, gra równowaga kosmos, czy kolorowe kamyczki do układania i liczenia montessori to tylko kilka przykładów. Które doskonale pokazują, że nauka może być jednocześnie super zabawą. Maluch poznaje cyferki, uczy się liczyć i ćwiczy logiczne myślenie, a przy okazji miło spędza czas. Zabawki matematyczne pomogą zachęcić dziecko do nauki, a równocześnie rozbudzą w nim matematyczna pasję.