Zestawy klocków | Mały Budowniczy

Filtruj

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Mądre zabawki do składania

Klocki dla dzieci to bez wątpienia zabawka ponadczasowa. Istnieje wiele rodzajów klocków: drewniane, plastikowe, piankowe, wafle, magnetyczne, konstrukcyjne i inne. Jednak bez względu na rodzaj zestawy klocków mają ogromny wpływ na rozwój umysłowy, motoryczny, poznawczy i emocjonalny małych dzieci. Maluchy czerpią dużą przyjemność z układania klocków, ale jeszcze bardziej ćwiczą swoją koncentrację, cierpliwość, wytrzymałość i systematyczność. Ponadto stają się bardziej dokładne i precyzyjne, bo bez tego budowla będzie źle wyglądać i się nie utrzyma. Warto też wspomnieć o tym, że podczas układania dzieci mają pole do rozwoju kreatywności i wyobraźni. To świetna okazja żeby maluch wykazał się inicjatywą i zrealizował swoje pomysły.

Klocki drewniane dla dziewczynek i chłopców

Klocki wykonane z drewna są zabawką uniwersalną idealnie nadają się zarówno na chłopców i dziewczynek. Są przyjemne w dotyku i łatwo się je chwyta, dzięki czemu skutecznie angażują dzieci do zabawy. Ponadto podobnie jak inne zabawki drewniane są wytrzymałe i cechuje je trwałość. Zestawy klocków drewnianych są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Już najmłodsze maluchy, chętnie sięgają po klocki z drewna i budują przeróżne mini budowle i wieże, lub sortują klocki według odpowiednich kształtów czy kolorów. Drewniane klocki z pewnością sprawdzą się idealnie jako prezent dla dziecka i dadzą mu mnóstwo radości z zabawy.

To co dzieci lubią najbardziej

Dlaczego dzieci lubią bawić się klockami? Odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż by się wydawało. Ponieważ klocki ich nie ograniczają i pozwalają puścić wodze fantazji. Mimo, że do większości klocków dołączona jest instrukcja, dziecko może też budować według własnego pomysłu. A jak wiadomo dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego maluchy mogą układać i burzyć swoje konstrukcje do woli. Za każdym razem tworząc coś nowego. To właśnie daje im dużą radość i satysfakcję.