Puzzle dla dzieci

Filtruj

Wyświetlanie 1–16 z 18 wyników

Sposób na relaks i wyciszenie

Układanie puzzli jest bez wątpienia rodzajem zabawy, która doskonale relaksuje i wycisza malucha. Rodzice wiedzą, że po intensywnym dniu w przedszkolu, jest to bardzo wskazane dla ich pociech. Dodatkowo puzzle dla dzieci doskonale ćwiczą koncentrację dziecka i jego zdolności manualne. Trening mózgu jest tak samo ważny jak ćwiczenia i zabawy ruchowe. Maluchy, które poświęcają sporo czasu na układaniu puzzli, mają lepszą pamięć i nabywają zdolność do logicznego myślenia. Ponieważ ułożenie puzzli wymaga planu działania, staranności i dokładności, dzieci uczą się strategicznego myślenia. Należy jednak pamiętać, aby wybrać odpowiednią ilość elementów do wieku dziecka. Źle dobrane, za trudne puzzle, zamiast uspokoić mogą frustrować dziecko.

“Ja sam”

Po skończeniu dwóch lat maluchy dążą do bycia niezależnym, to właśnie wtedy rodzice często słyszą “ja sam”. Jest to świetny moment aby kupić dziecku pierwsze puzzle, składające się z kilku lub kilkunastu elementów. Dziecko będzie czerpać ogromną satysfakcję z możliwości wykonania zadania samodzielnie. A jak mu się to uda, będzie dumne z siebie i z pewnością pochwali się swoim małym sukcesem całej rodzinie. Puzzle dla dzieci pomagają również wzmocnić wiarę we własne możliwości, co buduje poczucie własnej wartości.

Funkcja poznawcza puzzli

Maluchy są bardzo ciekawe świata, muszą wszystkiego dotknąć, wszędzie ich pełno. Dodatkowo zadają mnóstwo pytań. Puzzle bez wątpienia poza tym, że są świetną zabawą, pełnią też rolę edukacyjną. Dziecko sięgając po puzzle jest ciekawe jaki obrazek ukaże się po ich ułożeniu. Zachęca go to do działania i konsekwencji. Są przeróżne rodzaje puzzli: klasyczne, drewniane, 3d, puzzle z ulubionych bajek, układanki ze zwierzątkami lub dinozaurami. Dzięki temu, że wybór jest tak duży, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Jest to również świetny pomysł na prezent na urodziny, gwiazdkę czy dzień dziecka. Warto je również kupować bez okazji.