Gry dla dzieci | Mały Strażak

Filtruj

Wyświetlanie jednego wyniku

Świetny sposób na nudę

” W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz…”, tak śpiewał Kabaret Starszych Panów, ale czy na prawdę tak jest? Gdy na dworze jest szaro, buro i ponuro najlepiej szukać alternatywy w postaci zabawy w domu. Jest wiele pomysłów, które pozwolą na miłe spędzenie czasu w rodzinnym gronie. W takich chwilach z pewnością sprawdzą się gry dla dzieci, których jest wiele rodzajów. Najpopularniejsze z nich to gry planszowe, ale na rynku dostępne są również karcianki oraz gry interaktywne. O wyjątkowości gier planszowych świadczy fakt, że pomimo obszernej oferty nowoczesnych multimedialnych gier oraz konsoli, popularność planszówek nie maleje.

Nauka i zabawa w jednym

Pomijając rozrywkowy charakter gier, warto wspomnieć, że pełnią one również funkcję edukacyjną i poznawczą. Wspomagają rozwój dziecka, rozwijają jego kreatywność oraz wyobraźnie. Gry dla dzieci pomagają budować relacje z rówieśnikami oraz rodziną, ułatwiają komunikację i umacniają więzi. Dodatkowo gry uczą dzieci podejmowania wyborów. Dzieci zaczynają zauważać, że każda decyzja niesie za sobą konsekwencje. Podczas gry maluchy trenują też swoją cierpliwość, spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia. Uczą się zasad zdrowej rywalizacji, co również jest ważną umiejętnością w późniejszym życiu.

Różnorodność i wartość

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów gier dla dzieci. Należą do nich gry zręcznościowe, które są szczególnie lubiane przez maluchy oraz gry pamięciowe, których przykładem jest kultowa gra Memory. Gra ta wspaniale ćwiczy pamięć małych graczy. Gry edukacyjne są z kolei świetnym dopełnieniem codziennej nauki w przedszkolu czy w szkole. Bez względu na rodzaj, dobra gra to zawsze super pomysł na prezent dla dziecka. Należy ją dopasować do wieku dziecka, jak również jego indywidualnych upodobań i zainteresowań.